Gönderen Konu: Seboreik Dermatit Bitkisel Tedavi  (Okunma sayısı 2190 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 102
    • Profili Görüntüle
Seboreik Dermatit Bitkisel Tedavi
« : 08 Kasım 2013, 14:53:17 »TTO (Tea Tree Oil)
Avustralyada yetişen bir ağaçtan elde edilir.Seboreik dermatitte % 60 oranında rastlanan mantarı tedavi edici özelliği yanı sıra ciltteki kızarıklık,pullanma gibi klinik bulgularıda yok eder.

Meyan kökü extractı
Ülkemizde yaygın olarak yetişmektedir.Bitkisel kortizon içermektedir kortizonlu kremler gibi etki ederken kortizonun yan etkilerine sebep olmaz,özellikle kaşıntı ve kızarıklık için oldukça etkilidir.

Saçlı deri seboreik dermatit tedavisinde % 4-5 TTO,  % 1 meyan kökü içeren solusyonlar kullanılır.Çok daha düşük oranlarda TTO içeren şampuanlar üretilse de bu tür şampuanların herhangi bir olumlu etkisi olması beklenmez.
Saçlı deri seboreik dermatiti tedavisi için üretilen ürünler arasında bu oranlara en yakın bitkisel içerik yoğunluğu olan DermoTTO solusyon vardır.

Climbazol
Yoğun olarak kullanılan bitkisel özlerle tedavi edilen seboreik dermatitin tekrarını engellemek için (tekrarda en sık sebep malessezia furfur adlı mantardır) climbazol içeren seboderm şampuan kullanılmalıdır.Seboderm şampuan rutin kullanılan şampuanlar gibi kullanılabilir ama istenirse haftada 1-2 defa kullanılarak ta seboreik dermatitin tekrarı engellenebilir.

Kaynak: Seboreik Dermatit Tedavisi
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2013, 14:12:15 Gönderen: WebmasterYolcu »
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Seo4Smf Tagleri: bitkisel tedavi seboreik dermatit