Gönderen Konu: Saçkıran Tedavisi İçin Uygulanan Yöntemler  (Okunma sayısı 2255 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 102
    • Profili Görüntüle
Saçkıran Tedavisi İçin Uygulanan Yöntemler
« : 29 Eylül 2014, 13:08:59 »Saçkıran Tedavisi İçin Geliştirilen Bilimsel Maddeler

    Sqarik asit di butil ester (SADBE)
    Sarımsak
    Kortizon
    Minoxidil
    Procapil

Bilindiği gibi saçkıran vücudun saç köküne karşı ürettiği maddelerin kökü öldürmesiyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Özetlemek gerekirse vücudun savunma mekanizmalarının yanlış oluşmasından kaynaklanır. Tedavinin de buna yönelik olması gerekli olup, diğer tedavi yöntemleri de çeşitli yollarla başarı sağlamaktadır. Bir çok farklı klinikte yapılan bilimsel çalışmalarda saçkıran tedavilerinin başarı yüzdesi şu şekildedir.  Buradaki oran 100 kullanıcıdan kozmetik olarak kabul edilebilecek şekilde sonuç almış hasta sayısını belirtmektedir.

Saçkıran İçin Hiç Bir Tedavi Uygulamamak
% 25-30 ( hastanın stres yapmaması yada diğer bir deyimle duyarsız kalması geri dökülen saçların çıkmasını sağlamaktadır. Stresin kalkması da etkilidir). Yani hiç bir tedavi uygulamasanı bile bir nebze saçlarınız geri çıkabilir. Tabiki en iyisi her zaman işi şansa bırakmamaktır.

Kortizonlu Merhem
Vücudun köke saldırısını sınırlamaktadır. başarı oranı % 40 civarıdır.

Sarımsak İl Saçkıran Tedavisi
Sarımsak özü yada yağı gibi uygulamalardan söz edilse de saçkıranda sarımsak kesilerek direk kendi uygulanır . kesilip saç olmayan yer tahriş olana kadar sürülür. Başarı oranı % 50 dolaylarındadır. Yani bu uygulama için herhangi bir ürün yada ilaç almayın. Direkt olarak bildiğimiz sarımsağı keserek uygulayın.

Minoxidil % 5 Solüsyon
Kan dolaşımını artırarak, kökü uyaran Minoxidil başarı oranı % 60 civarında olup, ancak daha yüksek oranlarda kullanıldığında daha yüksek başarı elde edilebilir.

Kortizon Enjeksiyonu
Yoğun bir şekilde verildiği için başarısı yüksektir % 80-85 civarındadır. Enjeksiyon bölgesinde çökme olabilir.

SADBE
(Squaric Acid Di Butyl Ester kelimelerinin baş harfidir), saçkıranın nedenini engelleyerek tedavi ettiği bilinen tek maddedir. Başarı oran % 95 civarındadır. Bizde dahil olmak üzere en çok tavsiye edilen Saçkıran Tedavisi yöntemidir. Yakında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabileceksiniz.

Saçkıran Şampuanı
Bu ve benzeri ürünlere asla inanmamalısınız. Çünkü hiçbir şampuan saçkıranda hiçbir etki yapamaz. Çünkü saça uygulanıp kısa sürede bol su ile durulandığında etkisi o an itibari ile kaybolmaktadır. Bunlar dışında çeşitli şampuanlar ve bitkisel ürünler piyasada % 100 etkili gibi akıl dışı iddialarla satılsa da bilimsellikten ve inandırıcılıktan çok uzak olduğu için sayfaya alınmamıştır.

http://www.sackiran.com.tr/sackiran-tedavisi/
https://www.sachastaliklari.com/sackiran-tedavisi-icin-uygulayabileceginiz-yontemler/#Sackiran_Tedavisi_Nasil_Yapilir
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2018, 20:43:26 Gönderen: WebmasterYolcu »
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Seo4Smf Tagleri: tedavisi saçkıran için uygulanan yöntemler