Gönderen Konu: Saç uzatmada kükürt kullanımı  (Okunma sayısı 2924 defa)

Çevrimdışı Sara

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 1
 • Sağlıklı yaşam, hızlı ve renkli günler....
  • Profili Görüntüle
Saç uzatmada kükürt kullanımı
« : 03 Haziran 2016, 11:05:14 »Saç Uzatmada Kükürt Kullanımı


Kükürtün saç uzattığını yazdığım diğer yazılarda okumuşsunuzdur. Peki kükürt saçı uzatır mı ? Evet saç uzamasında kükürt oldukça etkili bir maddedir. Kükürt lİmon sarısı veya biraz daha koyu yeşilimsi sarı renkte bir ametal olup katı formdadır. Bir çok maddede çözünmez yani kükürtü suda, alkolde ve yağda çözemezsiniz.

İnsan vücudunda kükürt bağ dokusu üretiminde aktif rol oynar tırnak ve saç gelişiminde oldukça önemli bir rol oynar. Özellikle b5 ve b3 vitaminlerinin işlevini arttıran bir madde olan kükürt saç uzamasını hızlandırır. Özellikle keratin sentezini arttırdığı bilinen bir maddedir.


Saç Uzatmada Kükürt Nasıl Kullanılır

Kükürtü aslında farkında olmadan kullanmaya çalışıyorsunuz. O çok kötü kokuyor dediğiniz sinameki, turp vb. kükürtten dolayı böyle kokar. Sarımsağın kokusu dakükürtten gelir. Peki bu bitkileri kaynatarak saçınızı uzatabilirmisiniz? Oldukça zor, çünkü içerdikleri kükürt oranı düşüktür bu bitkilerin. Siz bitkinin içindeki kükürtü kaynatarak almaya çalışıyorsunuz o oran zaten düşüyor geri kalan suyun büyük bölmü saç derinize yeteri kadar işlemiyor. Peki ne yapacaksınız?

Tabi ki biyolojik kükürt yani biyosülfür kullanacaksınız. Biyosülfür kükürtün suda çözünen bir formudur. Genellikle sivilce tedavisinde kullanılır. Ancak saç uzatmak için yapacağınız bakımlarda biyolojik kükürt biyosülfür kullanabilirsiniz. Daha önceki yazı için facebooktan soru soran bir arkadaş vardı bu kükürtü nasıl bulacaz diye, doakimya.com sitesinde satılıyor linki tıklayabilirsiniz. biyosülfür

Biosulphure olarak da geçen biyo sülfür yani biyolojik kükürtü saç uzatma maskelerinin içerisinde keratin, b3 vitamini, b5 vitamini, c vitamini, e vitamini, biyosülfür, hint yağı karışımı yaparak saç diplerinize uyguluyorsunuz. Tarifi şu şekilde.

Kesin Saç Uzatıcı Tonik

Saçınızı kesinlikle daha hızlı uzatacak bu toniği her yıkamadan önce yapabilirsiniz. Korkmayın diğer saç uzatma maskeleri gibi saçınız dökülmez aksine saçınızın dökülmesini önleyip daha da güçlendirir. Vitamin bakımları kıl köklerini besler.

bir tatlı kaşığı su
yarım çay kaşığı keratin
yarım çay kaşığı b5 vitamini
yarım çay kaşığı b3 vitamini
yarım çay kaşığı biosulphure (biyosülfür-kükürt)
yarım çay kaşığı c vitamini (l-ascorbic acid)
yarım çay kaşığı e vitamini (saf e vitamini ampüller saf değil !)
yarım çay kaşığı hint yağı
yarım çay kaşığı çinko oksit
Hazırlanışı bütün malzemeleri bir tabakta karıştırın, sonrasında saç diplerinize iyice yedirin. Bütün saç derinize uygulayınız ve 15 dakika bekledikten sonra yıkayınız.

Kaynak: https://sacuzatmayontemi.wordpress.com/2015/05/06/sac-uzatmada-kukurt-kullanimi/
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı Luisodell

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 2
  • Profili Görüntüle
  • sbobet
Saç uzatmada kükürt kullanımı
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2018, 10:44:59 »
In my senses I think the same as you.

Seo4Smf Tagleri: kullanımı uzatmada kükürt