Gönderen Konu: Saç Gürleştirme Yöntemleri  (Okunma sayısı 2544 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 102
    • Profili Görüntüle
Saç Gürleştirme Yöntemleri
« : 20 Şubat 2014, 14:10:59 »Gürleştirme denildiğinde genellikle belirli alandaki sayıyı artırmak olarak algılanır ancak kalite kaybetmişlerin kalitesini artırmak ta gürleşme gibi algılanır.Seyreklik iki türlü olabilir;
1-Doğuştan saçlar seyrektir
2-Sonradan dökülme ile saçlar seyrekleşmiştir.
Doğuştan seyreklik varsa bunun sayısal olarak gürleştirilmesi mümkün değildir aynı ağızdaki dişlerin sayısı artırılmayacağı gibi kafadaki saç sayısı da artırılamaz bu durumda var olan saçların kalitesini artırarak daha gür bir görünüm elde edilebilir.Bu amaçla yani kalite artışı için 10 mg lık B7 vitamini tabletlerinden günde bir tane alınması yeterli olabilir,ek olarak keratin içeren tablet kullanılması etkiyi daha da artıracaktır.
Sonradan saç dökülmesi sonucu olan seyreklikte iki beklenti dökülmenin durdurulması ve tüyleşmiş saçların kalitesinin artırılması şeklinde olmalıdır.Kısa süre önce dökülmüşlerin bir kısmı geri kazanılabilir ancak uzun süre önce dökülmüşlerde kökler öldüğü için geri saç çıkışı mümkün olmaz.Bu şekilde seyrelme için kullanılacak ürün hem dökülmeyi engellemeli hem kalite artışı sağlamalıdır.
Bu amaçla 2 gurup ürün kullanılabilir;
1-Bölgesel ürünler,procapil içeren spreylerden birinin cinsiyete göre % 3 veya % 2 olanı veya minoxidil içeren spreylerden  % 2 veya % 5 olanlardan biri kullanılabilir.
2-Bölgesel ilaçlara ek olarak xpecia tablet veya benzeri içerisinde dökülmeyi önleyici ve saç kalitesini artırıcı maddeler bulunan ilaçlar kullanılabilir.
Bu tarzda dökülmeyle tseyrelme durumunda yukardaki ilaçlarla % 95 oranında saçla gürleşme elde edilir ve dökülme durur.

 <a href="http://www.sacdokulmesitedavisi.net/sac-gurlestirme">Saç Gürleştirme</a>
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı gulsum.krl

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 2
    • Profili Görüntüle
Saç Gürleştirme Yöntemleri
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2015, 18:29:29 »
merhaba benim bir sorum olucaktı.Ön kısımlarımda bebeklik saçlarım var 1-2 santim uzuntuluğunda. Ne yaparsam yapayım uzatamadım. Öndeki seyreklik yüzünden saçlarımı toplayamıyorum.Belki uzar diye jilete bile vurdum ama eski boyuna geldiğinde uzaması durdu.Bu saçları uzatmak için ne yapabilirim lütfen yardımcı olun

Seo4Smf Tagleri: gürleştirme yöntemleri