Gönderen Konu: Saç Ekimi Yaptıranlara Yıkama Önerisi  (Okunma sayısı 1600 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 102
    • Profili Görüntüle
Saç Ekimi Yaptıranlara Yıkama Önerisi
« : 13 Şubat 2015, 14:57:30 »İlk Yıkama Ne Zaman Yapılır?
Saç ekimi sonrası saç yıkama ne zaman yapılacağı klinik veya doktorun yaklaşımına göre küçük değişiklikler gösterebilmektedir. Ancak hepsi de kendi içinde doğru uygulamalardır. Bu biraz her yiğidin farklı yoğurt yemesine benzer. Pansuman ve ilk banyoyu ertesi gün klinikte yardımcı elemanlar yapabilir. Bu şekilde uygulayan klinikler sıklıkla kafayı sararlar. 2 gün sonra yine klinikte görevlilerce yapan klinikler de vardır. 4 Gün boyunca dokunulmamasını öneren klinikler de vardır. Yıkamayı daha da geciktiren doktorlar da vardır.

Cilt Nemlendiricisi Yanlış Bir Uygulamadır
Yıkama öncesi yaygın olarak cilt nemlendiricisi olarak kullanılan losyon kullanılmaktadır. Oysa son derece gereksiz ve hatta iltihap riskini artırması sebebiyle yapılmaması gereken bir uygulamadır. Çünkü sürülen cilt nemlendiricisini temizlemek saça zarar verebilir. Temizlenmemesi halinde ise mikropların çoğalabileceği kapalı bir tabaka olur.

2 gün sonraki banyodan çıkınca doğal olarak kuruması beklenebilir yada havluyla sürtmeden dokunarak kurulanabilir. Kirliliğin daha çabuk gitmesi için şu şekilde yaklaşılabilir; sonraki yıkamalarda banyoya girildiğinde önce kafa yıkanır, arkasından vücut yıkanır böylece ilk yıkamada yumuşar hemen arkasından yapılan yıkamada ise bu yumuşayan dokular daha çabuk temizlenir.

Saçları Geç Yıkamanın Zararı Olur mu?
Ekim yaptıranların aslında geç banyonun hiçbir zararı olmaz çünkü kökün yerleştirildiği kanal yada delik 24 saat sonra kapalı kabul edilir. Ekilen saçlar yerinden oynatılmadığı sürece dış etkilere kapalıdır. Ekim sırasında oluşan pıhtıların yaptığı tabaka da koruyucu bir tabaka oluşturur. Geç yıkamanın kökü yerinden çıkarma ihtimali olmayacağı için daha faydalıdır. Burada tek sorun pıhtıların altında mikropların çoğalarak iltihaba ve köklerin zarar görmesine neden olabilir.

Saç Ekimi Sonrası Ürünler Kullanın
Ekim sonrasında ilk yıkama işleminde bu işe özel geliştirilmiş ürünleri kullanmak daha mantıklıdır. Sıradan cilt nemlendirici kremler cilt nemlendirmek için üretilmiştir. Kafada oluşan yara bölgesine uygulanması sağlıklı değildir. Şampuan olarak ta sıradan şampuan kullanmak köpürtme sırasında köklere zarar verme ihtimalini artırabilir. O nedenle sadece Saç Ekimi Sonrası yıkamalar için geliştirilmiş olan Postop kullanmalısınız. Ürün hakkında daha fazla bilgiye http://www.postop.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

http://www.hairpharma.com.tr/sac-ekimi-sonrasi-yikama
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Seo4Smf Tagleri: ekimi yıkama yaptıranlara önerisi