Gönderen Konu: Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları  (Okunma sayısı 2153 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

 • Yönetici
 • *****
 • İleti: 102
  • Profili Görüntüle
Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları
« : 10 Şubat 2015, 17:19:27 »Dökülme Tipini Bulmamız Gerekir?
Sorunun adı belli saç dökülmesi fakat kendi içerisinde bir çok kategoriye ayrılmaktadır. Genetik, Hormonel, Alopecia Areata, Dupa, Menopoz vs vs her insanda farklı nedenlerden dolayı saç dökülmesi oluşur. Öncelikle kişi sorunun nedenini bulmalıdır. Örnek benim saçlarımda madeni para şeklinde dökülmeler oluştu bunun saçkıran olduğunu bilmeli ve bu yönde tedavi yöntemleri belirlenmelidir. Veya kadınlarda 40-45 yaş sonrası doğurganlığın son bulması ile başlayan menopoz yine dökülmelere neden olmaktadır. Bu süreçte başlayan bir dökülme ise hanımlar menopoz döneminde uygulanması gereken tedaviyi uygulamalıdır.

Ailesel Dökülmesi Olanlar (DHT Baskılayın)
Genelde erkek tipi dökülme denilen genetik dökülme özellikle erkeklerin %95’lik oranını etkilemektedir. Kadınlarda bu oran %50 oranında olup, kişi anne babasına bakıcak dökülme sorunu varsa mutlaka genetik dökülmeye karşı hazırlıklı ve bilgi birikimi ile beklemelidir. Özellikle 17-18 yaşlarda saçların kalite kaybetmesi ile başlayan genetik dökülme DHT hormonunun saç köklerine zarar vermesi ile oluşur. İlk etapta saç kalitesini düşüren DHT önlem alınmadığında saç köklerini tamamen öldürür. Bizler saçta kalite kaybı farkettiğimiz anda geç kalmadan tedavi sürecine başlamaılıyız. Öncelikle saçta kalite kaybını geri kazanmak için 2mg kaliteli bir biotin markası belirleyip kullanmaya başlıyoruz. Bunun dışında ayrıca DHT hormonunun saç köküne verdiği zararı önlemek içinde Procapil maddesi içeren bir ürün ile tedaviyi desteklemeliyiz. Cinsiyet farketmeksizin genetik dökülme sorunu olan herkes uygulayabilir. Genetik dökülme genç yaşlarda ortaya çıkan, önce kalite kaybı devamında ise ense ve yanlarda hiç bir dökülme olmadan sadece tepe kısmında ortaya çıkan sorundur.

Saçkıran (Sarımsak Tedavisi İle Başlıyoruz)
Özellikle gençlerde sık görülen bir dökülme türü Alopecia Areata aşırı stres, üzüntü yada bir şeye çok fazla üzülme sonucu saçlarınızın bir yada birden fazla noktasında madeni para şeklinde açılmalar oluşur. Oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkan Saçkıran kısa sürede kelliğe neden olmaktadır. Fakat bu sizi sankın endişeye sevketmesin. Çünkü saçkıran %95 oranında önlenebilen bir dökülme türüdür. İlk yapılması gereken stres yükünü üzerimizden atıp, bitkisel tedavi yöntemi olan sarımsak ile başlıyoruz. Yemeklerde kullanılan sarımsağı ortadan kesip, dökülme olan alana sürüyor ve tahriş olmasını sağlıyoruz. 2 Ay denenmesi gereken bu yöntem %50 oranında başarılıdır. Beklenen etki oluşmazsa devamında kortizon yada SADBE tedavileri uygulanmaya başlanır. Yada maddi imkanınız varsa zaman kaybetmeden SADBE ile başlayabilirsiniz.

Kansızlık, Guatr, Menopoz vs Sorunlarda
Yukarda yer alan dökülme türleri genelde erkekleri etkilerken şimdi ise kadınların en çok karşılaştıkları sorunları ele alacağız. Hanımlarda %50 genetik olan dökülme %50 ise hastalıklara bağlı gelişmektedir. Onlardan birisi kansızlık olup, sorunu çözdüğünüzde kendiliğinden düzelmekte olup, ayrıca Ginkgo Biloba maddesi yada demir ilaçları kullanılabilir. Guatr hastalığıda yine dökülmeye neden olmakta olup, saçlarda kalite kaybına neden olur. Yine aynı şekilde tedavi olmanıza müteakip sorun ortadan kalkacak olup, tedavi olana kadar en az 2mg biotin kullanarak saçlardaki kalite kaybını önlersiniz. Menopoz’a bağlı dökülme aslında normal bir süreç olup, ilerleyen yaşın verdiği etki ile ciddi bir kalite kaybı ortaya çıkmaktadır. Bu durumda vücudun ihtiyacı olan maddeleri ağızdan alacağınız tabletler ile karşılamalısınız. Özellikle keratin, L Sistin, Çinko ve Magnezyum gibi maddeleri içeren saç ürünleri yanısıra biotin tedavisi ile desteklemeniz gerekir.


http://www.sacdokulmesitedavisi.net/sac-dokulmesi-nasil-onlenir
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı Valdeshull

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 2
  • Profili Görüntüle
  • ดูบอลสดlive24
Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2018, 10:36:40 »
Your concept is useful to many people.

Çevrimdışı Torumaki

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 2
  • Profili Görüntüle
Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2018, 13:14:56 »
Being in good times is a great way to increase my understanding. Thank you very much.

Seo4Smf Tagleri: dökülmesini önlemenin yolları