Gönderen Konu: Saç Dökülmesine Klinik Yaklaşım  (Okunma sayısı 2080 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 102
    • Profili Görüntüle
Saç Dökülmesine Klinik Yaklaşım
« : 01 Kasım 2013, 17:16:10 »Kılın fizyolojik fonksiyonları son derece önemli olmakla birlikte, dokunma reseptörü olarak kısmî bir görevi dışında insanlarda hayatî fonksiyonları yoktur. Bunun dışında her iki cinste kıllanma özellikleri sekonder seks karakterlerindendir. Kıl follikülü yüzeyel epitelyumun çorap şeklinde kıvrıntısıdır. Bu kıvrımları her birinin tabanında, dermiste bir genişleme yer alır. Kıl folikülleri, folliküller dermis içine doğru sokulmuşlardır. Bunlardan uzun olanları SC tabakaya kadar uzanır. Follikülün orta kısımları ile dermoepidermal bağlantı arasında oblik bir kas ( ARREKTÖR PİLORUM ) yer alır. Bu kasın üzerinde bir veya daha fazla sayıda sebase gland yapısı ve bazı vücut bölgelerinde de apokrin glandlar foliküle açılır.

Embriyolojik hayatın 9. haftasında ilk olarak kaşlar, üst dudak ve çenede kıl follikülleri belirir. 8 22. haftada tüm follikülerin gelişimi tamamlanmıştır. 8 Vücut yüzeyi genişledikçe folliküllerin yoğunluğunda bir azalma olur. Normal şartlarda, adult hayatta yeni folliküllerin gelişmeyeceği kabul edilir.

Doç. Dr. Lütfiye ERSOY ve Dr. Özge ARICAN tarafından hazılanan makale'nin devamı için tıklayınız.
http://www.sacdokulmesitedavisi.net/sac-dokulmesi-tipleri
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı Mahzunnn

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 3
    • Profili Görüntüle
Saç Dökülmesine Klinik Yaklaşım
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2014, 23:10:10 »
Bence procapil içeren orijinal ürünler denemelisiniz. Reklama girmesin. Bunlardan Floxia var, Hair fort,  biseyler daha var. ama orjinali benim bildiğim Fransa'dan gelen Floxia..Fiyatı da diğerlerine gore daha pahalı..ORjinal olmasındandır sanırım ama fiyatı yüksek. Eczane dışında da satılmıyor.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2014, 22:44:47 Gönderen: Dr.Bolat »

Seo4Smf Tagleri: dökülmesine klinik yaklaşım