Gönderen Konu: Saç bakımı için susam yağı  (Okunma sayısı 1617 defa)

Çevrimdışı organikalsaknet

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 6
  • Profili Görüntüle
Saç bakımı için susam yağı
« : 26 Mayıs 2016, 07:50:37 »Saç bakımı günümüz koşullarında çevresel koşullardan tutunda şehir şebeke sularındaki kireç miktarına kadar bir çok nedene bağlı olarak düzenli bir şekiğlde gerçekleştirmemiz gereken, vücut bakımından bağımsız olmayan bir bakım uygulamasıdır.

Bir çoğumuz bu sıkıntıların sebeb olabileceği rahatsızlıklar hiç yaşamazken özellikle kadınların uzun saç bakımı ve biolojik hassasiyetleri gereken özen gösterilmediğinde kronik sorunlara bile sebeb olabilmektedir. Tam da bu noktada susam yağı gibi bitkisel ve orjinal yapıya sahip yağlar saç bakımında tercih edilmesi gereken öneme sahiptir.

İçerisindeki E vitamini, B kompleksleri, magnezyum, kalsiyum, fosfor ve protein ile saç köklerini güçlendirir ve saç derisini besler. Genel sağlık açısından da faydalı pek çok minerale sahiptir. Bunun yanıonda, Susam yağı son derece besleyici bir içeriğe sahiptir. Yemeklik yağ olarak da kullanımında, lezzetli ve sağlıklı bir yağ olan susam yağı topikal olarak saç bakımı için de kullanılmaktadır.

Susam Yağının Saça Faydaları Nelerdir ?

Akut ateşli hastalıklar sonrası, tiroit hastalığında, ikinci devre frengide veya veremde saç kaybı ve dökülmesi yaşanabilirken, hastalık geçtikten sonra genellikle saçlar yeniden çıkar. İleri yaşlarda görülen saç dökülmesi ise kalıtımla ve hormon dengesiyle ilişkili olup, hadımlar da kellik görülmez. Alopecia areata denen durumda, başta kel alanlar belirip, bunların birleşmesiyle bütün baş kel kalır

Saç Dökülmesine Karşı Susam Yağı

Tam olarak nedeni bilinememesine rağmen, genetik faktörlerden tutunda strese kadar bir çok durumunn sebeb olabiceği saç dökülmesine karşı susam yağının, gerek kendi başına gereksede saç kremlerine karıştırmak yada bazı yağlarla beraber kür olarak kullanımı mümkündür. saç derisinin maruz kaldığı olumsuzlukları yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliği ile saç dökülmesini ortadan kaldıramasada dökülmeyi durduracak derecede ağırlaştırır.

Yapısında doğal olarak bulunan E Vitamini özellikle saç derisinin kuvvetlenmesini sağlayarak hem dökülmeyi yavaşlatır hemde saça parlaklık kazandırır.

Saç Uzatmada Susam Yağı Etkisi

Hızlı saç uzatmak isetenilen durumlarda, susam yağı kafa derisinde kan dolaşımını artırarak ve uzamayı teşvik eder. emilim gücü yüksek yapısıyla saç derisine nüfüz etme gücü yüksek olan susam yağı, hasar görmüş ve yıpranmış saçların da kendini toparlamasına yardımcı olur ama bu saç uzatmada en etkili uygulama olduğu anlamına gelmez.

Eğer saçlarınızın çabuk uzamanısın istiyorsanız susam yağıyla beraber; kükürt, biberiye yağı, E vitamini ve mentol gibi mineral ve vitaminleri kullanarak etkili bir saç uzama kürü yapabilirisiniz.

Bunun için 30 ml susam yağı, 10 ml kükürt ki saçın etkili bir şekilde hılı uzamasını sağlayan ana bileşiktir. Ancak yoğun yapısı nedeniyle tek başına kullanılamaz. Bunların yanına 10 ml E vitamini, ve yaklaşık 1 gr mentolü birbirleriyle yiyce homojenize olacak şekilde karıştırınız. Oluşturulan bu saç uzama kürünü kullanırken mümkün oldunca az sürmeye ve bayo öncesi uygulamayı tercih ediniz. Saç ve saç derisinde 5 dakika kadar bekletildikten sonra iyice durulayınız.

Bu uygulamayı her duştan önce yapmanız bir kaç haftada etkili bir sonuç yaratacaktır. Burada unutulmaması gereken hazırlanan saç uzatma kürünün az miktarda sürülmesi ve çok bekletilmemesidir.

Susam Yağı Hakkında Söylenen Yalanlar Nelerdir ?

Söylenenin aksine bir çok intenet sitesinde saç bayazlarına karşı bir yöntem olarak susam yağının etkili bir çözüm olduğuna kulak asmayınız. Yine buna benzer bir söylem olara tek başına kullanımında saç dökülmesini durduran bir yapıya sahip olduğu savıda bilimsel olmaktan uzak bir bilgidir.

Bunun dışında, her ne kadar saç bakımında yabana atılmaması gereken faydaları olsada bitkisel yağlar şampuana karıştırılarak kullanılamazlar. Unutulmamalıdırki su bazlı içeriği olan şampuanların içne yağ karıştırmak kesinlikle sonuca hizmet etmeyecektir.

Susam Yağı Saça Nasıl Kullanılır ?

Susam yağı, yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliklere sahiptir. Bu yapısıyla, en kullanışlı yöntem olarak masaj yağı olarak kullanılabilir. saçların yumuşamasını sağlayacak susam yağı, anti bakteriyel etkisi ile kafa derisinde oluşan mantar ve bakterilerin giderilmesinde tedavi destekleyicisi olabilir.

Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın uygulanacağı bölgeye parmak uçlarıyla dairesel hareketlerle uygulanması gereken susam yağı unutulmamalıdır ki kullanımı en rahat masaj yağı olma özelliğinin dışında tek başına sorun çözücü bir tkiye sahip değildir.

Dikkat ürünlerimiz tavsiye amaçlıdır.

Susam yağını buradan alabilirsiniz..http://bit.ly/22mWBdA :o
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Çevrimdışı Hartmut

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 2
  • Profili Görüntüle
Saç bakımı için susam yağı
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2018, 10:09:23 »
In this regard, I think that's a good thing.

Çevrimdışı Muyanato

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 2
  • Profili Görüntüle
  • sbo
Saç bakımı için susam yağı
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2018, 07:22:54 »
It's a very good article that I'm looking to read.

Seo4Smf Tagleri: yağı bakımı susam