Gönderen Konu: Saç Analizi Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?  (Okunma sayısı 833 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 102
    • Profili Görüntüle
Saç Analizi Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?
« : 03 Kasım 2016, 09:06:05 »Saç Analizi Nedir?

Tüm insanların saçlarında vücudumuzda olduğu gibi bir çok problem ve tedavisi mümkün hastalıkla ile karşı karşıya kalmaktadır. 7 Yaşından 70 yaşına tüm insanlarda görülen bu saç sorunlarının çözümü için öncelikle sorunun tipi ve nedeni teşhis edilmesi gerekir. Yaşadığınız saç sorunlarının teşhisi için hastanelerin dermatoloji (cildiye) bölümü yanı sıra eczanelerde ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz saç analizi hizmeti bulunmaktadır.


Saç Analizi Ne İşe Yarar?
Başta saç dökülmesi olmak üzere saçkıran, kepek, seboreik dermatit, yağlı egzama, saç nezlesi, mantar, yağlanma, incelme, kırılarak dökülme, vitiligo, elektriklenme ve kafa kaşıntısı nedenleri bulmaya çalışmaktadır.

İlk Olarak Yaşadığınız Sorunun Nedeni Teşhis Ediliyor
Eczanede bu uygulamayı gerçekleştiren uzmanların her biri saç sağlığı alanında uzman analistler olup, ilk olarak yaşadığınız sorun ve düzeyini tespit etmektedir. Bunu yaparken gelişmiş görüntüleme cihazları yanı sıra sizlerin vereceği bilgileri bir araya getirerek teşhis gerçekleştirmektedir.

Çözüme Yönelik Öneriler Sıralanmaktadır
Yaşadığınız sorunun teşhisi sonrasında analistler sizlere çözüm önerileri sunulmaktadır. Saç problemlerinin çözümünde evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz ilaçlar ve kozmetik ürünler kullanılmaktadır. Cerrahi müdahale olarak PRP, Mesoterapi (Mezoterapi), Kortizon Enjeksiyonu uygulamaları dışında tüm uygulamalar kişinin kolaylıkla uygulayabileceği yöntemlerdir.

Örnek: Erkek Tipi Saç Dökülmesi
Erkeklerde görülen saç dökülmesinin %90 nedeni olan AGA (Androgenetik) yada halk arasındaki tabiri ile erkek tipi dökülme erkeklerde %90 kadınlarda ise %20-%30 oranında görülmektedir. Teşhisi oldukça kolay olan bu sorunu analistler kolaylıkla anlayarak anında çözüm imkanı sunmaktadır.

Size Sorunun Kaynağını Anlatmaktadır
Yapılan teşhis sonunda sorunun nedenleri sizin anlayacağınız şekilde açıklanmaktadır. Örnekte ele aldığımız erkek tipi saç dökülmesi (Androgenetik) Testosteron hormonları ile alakalı olup, bu hormonun 5 Alfa Reduktaz enzimi ile DHT dediğimiz Dihidrotestosteron haline gelmesi ile ortaya çıkar. DHT kıl yapıcı hücreye ulaşarak ona zarar vermekte ve kıl yapamaz hale getirmektedir. Sorunu bu şekilde size anlattıktan sonra çözümün nasıl olacağını yine sağlıkçı olmayanların bile kolaylıkla anlayacağı şekilde açıklamaktadır.

DHT (Dihidrotestosteron) Baskı Atına Alınmalıdır
Yaşadığınız sorun kıl köklerine zarar veren DHT olup, çözüm ise onu engellemektedir. Onu baskı ve kontrol altına almakla mümkündür. Testosteron insan vücuduna gerekli bir hormon olması nedeniyle onu yok etmek yerine sadece kontrol altında tutmak gerekir. Bunu yapabileceğiniz tablet, sprey ve şampuanlarda kullanılan bilimsel maddeler bulunmaktadır. Her birinin belirli başarı oranı bulunmakta olup, en eskisi olarak Finasterid karşımıza çıkmaktadır. Aslında prostad kanseri için geliştirilmiş olup, sonrasında genetik dökülmede etkili olduğu tespit edilerek bazı tablet formundaki ürünlerde kullanılmaya başlanmıştır. Bilinçsiz şekilde kullanılması halinde cinsel yönden yan etkileri bulunmaktadır.

Procapil: Günümüzde en çok tercih edilen bilimsel maddelerden biri Procapil olup, Fransa'da faaliyet gösteren Sederma Pharma firması tarafından geliştirilmiş olup, içerisinde 3 aktif maddenin bulunduğu kompleks bir maddedir. Türkiye'de başta Hair Pharma firması tarafından geliştirilen ürünlerde erkeklerde %3 kadınlarda ise %2 Procapil şeklinde kullanılmaktadır. Procapil dışında İsoflavon ve Saw Palmetto gibi bitkisel içeriklerde yine genetik saç dökülmesine karşı etki etmektedir.

Kansızlığa Bağlı Dökülme Şüphesi Varsa Sizi Doktora Yönlendirir
Saç analiz uzmanları tüm dökülme tiplerine karşı bilgili olup, genetik, mantar, saçkıran dışındaki özellikle kadınlarda sık görülen kansızlık ve demir eksikliğine bağlı dökülme şüphesi varsa kişiyi mutlaka bir dermatoloji uzmanına yönlendirmektedir. Çünkü kansızlık ve demir eksikliğine bağlı dökülmelerde sorunun nedeni tam kan sayımı taraması ile öğrenilmektedir. Bunun için bir cildiye uzmanına müracaat ederek onun sizi Hematoloji bölümüne sevk etmesini sağlayabilirsiniz.

Uzman İle İletişime Kalın
Yaşadığınız sorundan hızlı bir şekilde kurtulmak için size önerim analistler ile iletişim halinde kalmanızdır. Büyük bir bölümü ücretsiz olarak hizmet veren saç analizi uzmanları ile ayda bir görüşmeniz uygulanan tedavinin seyri açısından etkili olacaktır. Sitemizde saç analizi hizmeti veren uzmanlar ve görev yaptığı eczaneleri gün gün görebilirsiniz. https://www.sachastaliklari.com/sac-analizi-nasil-yapilir/

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 13:38:34 Gönderen: WebmasterYolcu »
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Seo4Smf Tagleri: nasıl yarar analizi yapılır