Gönderen Konu: Postop Nerede Kullanılır?  (Okunma sayısı 1555 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 102
    • Profili Görüntüle
Postop Nerede Kullanılır?
« : 24 Kasım 2014, 17:16:46 »Postop jel kullanım yeri ;

Jel içeriğindeki %98 oranındaki su sayesinde saç ekimi sonrası oluşan pıhtı ve yara kabuklarının yumuşamasını sağlar. İçeriğindeki klrohexidin glukonat sürüldüğü alandaki mikropların % 99.9 öldürücü etkiye sahiptir. Yara iyileşme hızını artıran dexpantenol sayesinde ekim yapılan noktalarda epitelizasyon hızlanacak ve kökler daha çabuk kaynayacaktır.

Saç ekimi sonrası yumuşatıcı jel olarak formülüze edilen postop jel bu amaçla kullanılan cilt nemlendirme kremlerinden farklı olarak çok daha kolay uygulanır ve yağ içermediği için suyun pasif akışıyla çok rahat bir şekilde temizlenebilir. Saç ekimi sonrası yumuşatma amacıyla uygulanan cilt nemlendiricileri gibi cilt nemlendiricisi olarak kullanılmaz sadece saç, sakal, bıyık, kaş ekimi gibi işlemlerden sonra oluşan pıhtı ve yara kabuklarını yumuşatmak amacıyla kullanılır.

Postop köpük kullanım yeri ;

Jelle yumuşatılan kurumuş pıhtı ve yara kabuklarının saç dipleri ve kafa derisinden uzaklaştırılması için kullanılır. Hazır köpük olduğundan şampuan gibi köpürtmeye gerek yoktur bu sayede şampuanı köpürtürken köke zarar verme ihtimali varken köpükte kökü yerinden oynatacak bir travma olmaz.

Kabuk ve pıhtılar temizlendikten sonra jel kullanmaya gerek yoktur ancak doktorunuz tarafından farklı bir şampuan önerilmediyse kabuklar temizlendikten sonra da köpük kullanımına devam edilebilir.

Köpüğün içeriği olabildiğince yumuşak formda ve daha az kimyasal içerecek şekilde hazırlandığından saç ekimi sonrası dışında bebeklerde de güvenle kullanılabilir.

http://www.postop.com.tr/postop-kullanim-yerleri/
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Seo4Smf Tagleri: postop nerede kullanılır