Gönderen Konu: İzmirde yaşanan sakal ekimi vakası pes dedirtti  (Okunma sayısı 1946 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 102
    • Profili Görüntüle
İzmirde yaşanan sakal ekimi vakası pes dedirtti
« : 05 Temmuz 2014, 12:22:49 »Hastamız sakalı dökülmüş 50′li yaşlarda bir erkekti ve sakal ekimiyle ilgili macerasını anlattı;

Sakal ekimi için İzmir’de… saç ekimi diye bir yere görüşmeye gittim. Görüşmeyi GATA’dan emekli olduğunu söyleyen ve gerek kendisinin gerekse çevresindeki çalışanların doktor gibi davrandığı bu kişiyle sakal ekimi işlemini ayrıntılı bir şekilde görüştüm. Randevumu aldım ücreti ödedim ve ayrıldım. Doktorun kendisinin ekim yapacağını, kanal açmadan iğneyle delerek ve her kökü kendisinin ekeceğini kendi ağzından duymuş olmak beni rahatlattı.

Randevu günü ekimin yapılacağı hastaneye gittim;

Hazırlıklar bitti ve beni masaya aldılar. Yaşları 20 civarı 2 genç geldi ve işleme başlayacaklardı ki müdahale ettim ve “ekimi sizmi yapacaksınız” dedim evet dediler. Sizin eğitiminiz ne ki siz ekeceksiniz deyince “biz saç ekimi uzmanıyız” dediler bu yaşta uzman olunmaz benim ekimimi doktor kendisi yapacaktı onunla görüşmem lazım dedim ve kendini doktor gibi tanıtan kişiyi çağırdılar.

Hani sakalımı siz ekecektiniz dedim

“Ben kanal açıyorum bu çocuklar ekiyor” dedi, görüşmemizde kanal açmadan iğneyle ve kendiniz ekeceğinizi söylemiştiniz deyince işler karıştı ve yaptırmaktan vazgeçtim. Paramı geri aldım ve işi biraz araştırdım.

Sonuçta tümü yalanlarla dolu şu bilgileri edindim;

    Hastanede ekim yapmayan bir doktorun diploması ile ekim yapıyorlarmış
    Kendini doktor gibi lanse eden kişi aslında teknikermiş ve doktorluk eğitimiyle alakası yokmuş, GATA dan emekli lafını da özellikle kullanıyormuş.
    Kendisi ekim yapmayı bilmiyormuş
    Ekim cildi kesmeden iğneyle değil kanal açılarak yapılıyormuş.
    Kendilerini saç ekimi uzmanı gibi tanıtan kişilerin uzmanlık eğitimiyle uzaktan yakından ilişkisi yokmuş.

http://www.sakalekimi.com/izmirde-sakal-ekimi.html
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Seo4Smf Tagleri: ekimi sakal izmirde yaşanan vakası dedirtti