Gönderen Konu: Biotin Plus Güvenilirmi?  (Okunma sayısı 1940 defa)

Çevrimdışı WebmasterYolcu

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 102
    • Profili Görüntüle
Biotin Plus Güvenilirmi?
« : 25 Ekim 2013, 17:32:37 »Biotinin Saç Dökülmesine Etkileri

Saçın anagen süresini uzatır

Saça rengini veren melanini salgılayan melanositleri uyarak saç beyazlamasını daha geç olmasıı sağlar.

Saç kalitesini artırarak kırılarak dökülmeleri saçın çatallanmasını önler.

Saç telinin kalınlığını artırarak daha dolgun görünüm verir.

Saçın uzama hızını artırır. Bu alınan doza bağlı olarak % 30-40 düzeyine kadar çıkabilir.

Biotin Plus saç üzerindeki bu olumlu etkisi saç ekimi sonrasında şok dökülmeyi azaltır ve şok dökülmeyle kaybedilen ekilen saçların daha erken çıkmasını sağlar.

Kuaförlük hizmetleri olan boyama,perma,ısıyla düzeltme gibi işlemlerin saça verdiği zarara saçın dayanma gücünü artırır.

Biotin saç üzerindeki etkisi net bilinen bir vitamindir (B7 vitamini-H vitamini) bilindi üzere vitaminler uygun dozda alınması halinde zararı olmayan kimyasal yapılardır.Buna karşın saç sorunu toplum içinde çok yaygın bir sorundur. Saç sorunlarına yönelik alınan tedavilerde mutlaka destek amacıyla alınmalıdır.

Biotin dozunun ne olacağı konusunda farklı görüşler olsada en yaygın inanış saçtaki sorunun yoğunluğuna göre günde 2 mg ile 5 mg alınması yönündedir.1 mg lık tabletler daha çok sorun olmayan saçta kalite artışı için önerilir.

Biotin saç gelişimine katkı sağlar ama genetik dökülmenin sebebi olan DHT hormonunu baskılamaz.Bu nedenle özellikle genetik dökülme varsa DHT yi baskılayan asıl tedavinin yanında destek olarak alınmalıdır tek başına biotin sak dökülmesinin durdurulmasında yeterli gelmeyecektir.Saç dökülme sorununuz varsa biotine ek olarak bölgesel uygulanan procapil içeren spreylerden birini yada minoxidil içeren spreylerden birini kullanmanız doğru olur.

Uzman Yorumu yandaki linktedir. http://www.saceczanesi.com/biotin-plus
Konuyu Paylaş:
  digg  delicious  facebook  twitter  google  google

Seo4Smf Tagleri: biotin plus güvenilirmi